LIFE COACHING – ZACZNIJ ŻYĆ SWOIM WŁASNYM ŻYCIEM

Life coaching to bardzo szeroki i jednocześnie wyjątkowy rodzaj coachingu. Jego zadaniem jest objąć życie człowieka jako całość. Traktuje życie jako system naczyń połączonych. Posługując się przykładem: jeśli człowiek nie odczuwa satysfakcji w swoim życiu zawodowym, a jego praca jest przyczyną wielu frustracji, wpływa to również na jego relacje z partnerem, dziećmi , znajomymi i  całym otoczeniem. Jeśli sytuacja trwa dość długo, ciężko jest określić, który obszar życia jest faktyczną przyczyną życiowego dyskomfortu. Life coaching traktuje życie człowieka w ujęciu holistycznym i pozwala przyjrzeć się Klientowi różnym obszarom z wielu, często pozornie niedostępnych, perspektyw. Nie koncentruje się wyłącznie na jednej sferze życia takiej jak kariera lub relacje, łączy zaś je i daje Ci tym samym zrozumienie dla ich wzajemnych powiązań. Podczas procesu coachingowego, Klient określa cele i priorytety oraz podejmuje idącą za nimi decyzję, co będzie rozwijał w swoim życiu w pierwszej kolejności. Kolejnym kamieniem milowym jest plan działania dla tych zmian a dalej motywacja do ich wdrażania i umiejętność cieszenia z osiąganych sukcesów. Na koniec procesu zdobywasz coś co można określić jako samoświadomość i umiejętność korzystania z własnych zasobów i możliwości w sposób dotąd nieznany, niewidoczny lub nieosiągalny.

 

JEŚLI CHCESZ:

 

– Żyć w zgodzie ze sobą

– Być bardziej pewnym w relacjach zawodowych i prywatnych

– Odnaleźć się w relacjach z innymi ludźmi

– Spełniać się w związku

– Podjąć trudną życiową lub zawodową decyzję

– Ukierunkować swoją karierę tak, aby zapewniała Ci samorealizację

– Robić to, co jest zgodne z Twoimi pasjami i talentami

POROZMAWIAJMY

 CZYM JEST LIFE COACHING?

     Life coaching to przede wszystkim relacja. Poufna i bezpieczna. Relacja, w której obie strony są ze sobą równe. Jest wolna od oceniania, krytyki czy udzielania rad. To Ty jako Klient jesteś specjalistą od samego siebie, swojego życia i doświadczenia. Wiem, że podjąłeś najlepsze z możliwych decyzji w danym momencie. Każda z nich, każde Twoje doświadczenie, Twoje wartości i przekonania to Twoje zasoby, które możesz teraz odpowiednio wykorzystać. Celem coachingu jest wykreowanie zmiany i to takiej zmiany, jakiej chcesz Ty sam, wolny od wszelkich nacisków. Coaching daje możliwość poszerzenia lub zmiany perspektywy patrzenia na konkretną sytuację i Twoje życie, znalezienia motywacji do działania, zaplanowania kolejnych etapów życia czy biznesu, określenia wizji, znalezienia pasji, a idąc dalej, poprawy relacji, umiejętności odczuwania satysfakcji i poczucia wpływu na swoje życie.

     Potrzebne są tak naprawdę dwie rzeczy aby life coaching mógł zaistnieć: Jesteś chętny i gotowy aby pracować nad swoim życiem lub biznesem oraz istnieje przestrzeń pomiędzy miejscem w którym znajdujesz się obecnie Ty lub Twój biznes, a miejscem w którym chcesz i zamierzasz się znaleźć. Ponadto tak jak wspomniałem wcześniej life coaching to relacja i potrzebna jest wzajemna akceptacja obu stron.

 

TUTAJ PRZECZYTASZ WIĘCEJ O TYM:

CZYM JEST A CZYM NIE JEST COACHING

 


INNE MOŻLIWOŚCI:

business coaching
coaching kariery
coaching online po polsku
coaching relacji
life coaching
coaching na emigracji


 

O MNIE
Certyfikowany Coach EPC®, licencjonowany trener Structogram® IBSA Institut für Biostruktur-Analysen w Szwajcarii i certyfikowany project manager IPMA®. Absolwent Erickson College International i Uniwersytetu Łódzkiego. Wiedzę zdobywał od praktyków coachingu z Polski, Europy, USA i Kanady. Poszerzał horyzonty na wykładach Briana Tracy’ego, Macieja Bennewicza i wielu innych. Wieloletni praktyk sprzedaży i zarządzania z ponadprzeciętnymi wynikami. Dzięki swojemu doświadczeniu, znakomicie rozumie specyfikę pracy menadżera i prowadzenia biznesu. Doświadczył pracy i edukacji za granicą. Dziś wspiera Klientów w obszarze życia na emigracji, pewności siebie i samoakceptacji, a także w wyznaczaniu i osiąganiu celów, wzmacnianiu umiejętności komunikacyjnych oraz kompetencji menedżerskich. Specjalizuje się w coachingu relacji, kariery i w obszarach biznesowych Jego największą zawodową pasją jest edukacja początkujących managerów.

Jako jeden z pierwszych w Polsce licencjonowanych trenerów Structogram® pokazuje odbiorcom jak rozpoznać silne strony i predyspozycje oraz wykorzystać je w praktyce na co dzień. Uczy jak w bardzo prosty sposób nauczyć się rozpoznawać osobowość i strukturę mózgu u drugiego człowieka i wreszcie jak to wykorzystać w biznesie w kontekście sprzedaży i zarządzania.

Prywatnie podróżnik i zapalony backpacker. Pasjonat i praktyk filozofii ZEN. Fascynat storytellingu. Wielbiciel gier karcianych i wszelkiej maści kryminałów. Hobbystycznie zajmuje się tematyką związaną z kreowaniem wizerunku, zdrowym trybem życia i medytacją.

 


coaching łódź coach łódź

 

Udostępnij:
Zadzwoń
Napisz e-mail