To też minie.

Legenda głosi, że pewien król poprosił swoich mędrców o przygotowanie specjalnego pierścienia.

Chcę, by przygotowano pierścień, w którym ukryta będzie wiadomość mogąca pomóc mi w beznadziejnych chwilach. Wiadomość natomiast ma się zawierać jedynie w trzech słowach, aby można ją było umieścić w pierścieniu.

Mędrcy pisali obszerne traktaty, ale nie potrafili ograniczyć wiadomości do trzech jedynie słów.

Monarcha miał jednak starego służącego, który powiedział do króla:

Nie jestem mędrcem, ale znam wiadomość, której szukasz. Oznajmił mi ją kiedyś pewien mędrzec.

Starszy wiekiem sługa napisał trzy słowa na maleńkim skrawku papieru i wręczył królowi mówiąc: “Nie czytaj wiadomości, ale ją ukryj w pierścieniu. Otwieraj go tylko wtedy, gdy będziesz się czuł zupełnie zdruzgotany, a z sytuacji, w której się znajdziesz nie będzie już wyjścia”.

Chwila ta nastąpiła, kiedy kraj został najechany i król dosiadając konia ratował się ucieczką. Król uciekał, a wrogowie ruszyli w pościg. Dotarł jednak do miejsca, w którym droga się skończyła. Przed nim urwisko, a za nim wrogowie. I właśnie wtedy przypomniał sobie o pierścieniu. Szybko go otworzył i przeczytał: “To też przeminie”.

Kiedy czytał te słowa, wrogowie zgubili się w lesie obierając złą drogę. Po chwili tętent kopyt ucichł i emocje króla opadły. Po jakimś czasie król ponownie zorganizował swoje wojska i odbił swoje królestwo.

W stolicy zorganizowano z tego powodu uroczystości, aby uczcić zwycięstwo i oswobodzenie. Ucztowano przez wiele dni. Król chciał się podzielić swą radością z owym starym sługą. Opowiedział mu dokładnie jak wiadomość pomogła mu w kryzysowej sytuacji. Jak sprawiła, że kiedy w jego oczach wszystko już było stracone, mimo wszystko nie rzucił się z urwiska.

Starzec cieszył się szczęściem króla. Poprosił go jednak:

-Przeczytaj tę wiadomość ponownie, właśnie teraz.

Widząc zaskoczenie króla nierozumiejącego dlaczego ma ją przeczytać teraz, kiedy nie jest w potrzasku starzec szybko wyjaśnił dlaczego ma to zrobić: 

“Wiadomość ta nie jest tylko na chwile, w których wszystko wydaje się być stracone, ale również na te, w których człowiek czuje się zdobywcą. Poucza ostatnich, ale również tych, którzy są pierwszymi”.

Co masz teraz do zrobienia?

Powiadają, że w życiu bywa różnie. Jestem świadomy, że coaching nie jest tanią usługą i wielu nie może sobie na nią pozwolić. Postanowiłem już na początku mojej drogi coacha część mojej pracy wykonywać całkowicie pro bono (bezpłatnie lub za minimalną zapłatą). 

Jeśli więc:

♦ Twoja sytuacja materialna uniemożliwia Ci rozpoczęcie procesu coachingowego

♦ Straciłeś pracę i źródło dochodów i potrzebujesz podjąć decyzję zawodową

♦ Byłeś zmuszony zamknąć swój biznes

♦ W wyniku izolacji  relacje z Twoimi domownikami uległy znaczącemu pogorszeniu

♦ Pandemia zmieniła tak Twoją rzeczywistość, że nie potrafisz się w niej odnaleźć.

Napisz do mnie za pomocą poniższego formularza w tytule wiadomości wpisując: „Bezpłatna sesja kryzysowa” a ja odpiszę Ci najszybciej jak to możliwe i wspólnie ustalimy jakie są możliwości.

Sesja „kryzysowa” trwa 75 min.

Niezależnie od decyzji, wszystkiego co dla Ciebie najlepsze! To minie. 

Strona PiotrBorwin.pl pozyskuje powyższe informacje wyłącznie w celu przekazania ich do osoby odpowiedzialnej za kontakt w sprawie sesji coachingowej lub oferty Humanatura Sp. z o.o.

* Zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz.1204 z późn. zm.) oraz z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) (RODO) wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Piotr Borwin, piotrborwin.pl zgodnie z polityką prywatności.

Kontynuując przeglądanie strony, zgadzasz się na stosowanie plików cookies. Więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie zgodnie z polityką prywatności.

Zamknij