To doświadczenie daje mi mnóstwo nowego w moim życiu, mnóstwo wiedzy, uczuć, dylematów…

Załóżmy, że podchodzi do Ciebie ubogi człowiek na ulicy. Dajesz mu kilka złotych. Wielu z nas ma poczucie tego, że pomaga. Dajemy pożywkę naszemu ego i budujemy w sobie przekonanie jacy to jesteśmy dobrzy i miłosierni.

Tak kiedyś postępowałem. Dawałem pieniądze, uważałem sprawę za zamkniętą i wracałem do swoich rzeczy.

A sprawa nie jest zamknięta. Dając pieniądze, często utwierdzamy człowieka, że to jest dobry sposób na życie. Trochę jak hazard, raz się udało, raz mi dali to dziś może też. Często finansujemy też tragedię drugiego człowieka, alkohol, narkotyki dopalacze.

Wręczenie kilku złotówek nie rozwiązuje problemu, wręcz przeciwnie, tylko go pogłębia.

@Lech Dyblik w wywiadzie ze mną powiedział:

Nie lubię słowa „pomagam”. To słowo zawiera w sobie pewnego rodzaju satysfakcję: „jaki ja jestem fajny, jaki ja jestem dobry”. To jest karmienie własnego chorego ego i pychy. Oczywiście ludzie którzy robią coś społecznie będą się oburzali, że to jest to podejrzane i wcale tak nie jest, jednocześnie jest takie słowo które ja znam z kościoła- to służba. A służba polega na tym, że wykonujesz swój obowiązek i idziesz, nie ma Cię… Po prostu. Nie ma tego dalszego ciągu w postaci podziękowań, gratulacji i wdzięczności, bo robisz to, co do Ciebie należy a nie, że chcesz błysnąć jako filantrop.”

Tak jak napisałem poprzednio: pomaganie to proces. Nie jednorazowy zryw. To były słowa. Teraz czuję co to istota tego procesu.

Jestem w szoku jak wielu z Was jest gotowych pomóc. Otrzymałem od Was mnóstwo ofert pomocy dla Pani Władzi. Dziękuję z tego miejsca każdemu z Was. W ciągu 48h post, bez żadnego wsparcia ze strony promocji czy reklamy dotarł do 50.000 osób, otrzymałem kilkaset wiadomości z ofertą pomocy. Nie miałem technicznych możliwości aby odpisać każdemu z Was.

To co zadziało się do tej pory to:

-Rozpoczęliśmy pomoc prawną dla Pani Władzi, sprawa nie wygląda na skomplikowaną w oczach specjalistów więc niebawem wszelkie sprawy prawne powinny zostać uregulowane. Z tego miejsca z całego serca dziękuję Kancelarii Prawnej „Meritum” w Łodzi za okazaną pomoc i wsparcie dla sprawy Pani Władzi.

-Znaleźliśmy zajęcie dla Pani Władzi, będzie miała też gdzie spędzić zimę i zacznie normalnie funkcjonować, już niedługo nie będzie musiała sprzedawać kwiatków na ulicy. Dziękuję za dobre serce.

-Założyliśmy konto dla Pani Władzi, tak abyśmy mogli być gotowi na zbiórkę, kiedy już będziemy wieli co i jak jest potrzebne, jest to konto Pani Władzi i tylko ona będzie dysponentem zebranych środków.

-Dbamy na bieżąco o to, aby nie musiała zbyt długo siedzieć na ulicy, gdy sprzedaje kwiatki.

Odwiedziliśmy też dom Pani Władzi z rozmawialiśmy z jej sąsiedztwem. Nikt z jej sąsiadów nie chce angażować się w sprawę. Brak, prądu, bieżącej wody, kanalizacji, śmieci gromadzone przez syna, te rzeczy powodują że są tam tragiczne warunki sanitarne a drzwi na sznurek to jeden z najmniejszych problemów. Są też małe psiaki którym życie uratował sąsiad gdy już miały wykopany dół…

Gdyby ktoś z Was reflektował uroczego szczeniaka z którego wyrośnie pies najwyżej do kostek, zapraszam na priv.

Gdy Pani Władzia doświadczyła ogromu Waszych serc, przyszła do mnie i powiedziała, że chce sama podziękować za Wasze dobro. Odwdzięcza się jak może, przynosi kwiaty, owoce i warzywa z dożynek…

Oto jej słowa które prosiła aby przekazać Wam wszystkim:

„Z całego serca bardzo Wam dziękuję, życzę Wam dużo zdrowia, szczęścia i miłości. Nie potrafię powiedzieć tak wszystkiego co czuję ale życzę Wam tak  po staropolsku i głębi duszy Szczęść Boże!”

Moi drodzy, na bieżąco będę Was informował o postępach w sprawie. Po uregulowaniu spraw prawnych i rozwiązaniu problemu syna, będziemy potrzebować wolontariuszy do posprzątania i uporządkowania domu Pani Władzi, następnie rozpoczniemy zbiórkę wspólnie z fundacją.

Zdjęcia z domu Pani Władzi znajdziecie poniżej niniejszego artykułu na stronie :

Raz jeszcze Wam dziękuję.

r0000003

r0000005

r0000008

r0000004

r0000002

img_2450

img_2449

img_2446

img_2442

img_2440

img_2439

Podaj swój adres e-mail, na który chcesz otrzymywać materiały.

Coaching Online Kariera Relacje Szkolenia Managerskie

UWAGA WAŻNE!

Jeżeli wiadomość nie przychodzi, koniecznie sprawdź „Spam” i „Oferty”.

Zapisując się, wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności. Administratorem Twoich danych będzie Humanatura sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi. Twoje dane będą przetwarzane do celów związanych z wysyłką newslettera.

OBECNA PRACA CIĘ WYKAŃCZA?

ZMIEŃ PRACĘ NA TAKĄ, JAKIEJ POTRZEBUJESZ NAWET 2 TYGODNIE!