Kiedy podejmujesz jakąkolwiek decyzję w swoim życiu, NIGDY nie masz wszystkich informacji jak będzie wyglądała droga, na którą właśnie wszedłeś. ZAWSZE dokonujesz najlepszego wyboru w danym momencie. I powyższych słów „zawsze” i „nigdy” używam tu z pełną odpowiedzialnością.

Porzuć wyrzuty sumienia. Porzuć nazywanie siebie głupcem czy idiotą. Porzuć cierpienie i płacz. To odbiera Ci sprawczość tu i teraz, czyli wtedy, kiedy powinieneś działać i reagować. Na tym polega odpowiedzialność za własne decyzje – trafniej tłumaczy to angielska etymologia tego słowa – responsibility (response ability) – zdolność do odpowiedzi. Trzymanie się przeszłości i przeszłych decyzji, utrudnia Ci to w tym momencie. Cierpienie, tumult myśli, często płacz czy stany lękowe to nic innego jak feedback od rzeczywistości na temat drogi jaką wybrałeś.

Kulturowo, zwłaszcza w kulturze zachodniej chwalimy upór i wytrwałość, nie widząc, jaką cenę za to płacimy naszymi ciałami i stanem psychicznym. Zaś odpuszczenie i zmianę drogi nazywamy poddaniem się i słabością.
Zwróć uwagę na to, co mówisz do siebie, kiedy masz dość i wykańcza Cię sytuacja, w jakiej się znalazłeś. Zwykle jest to „MUSZĘ”, „POWINIENEM”, „NIE MOGĘ SIĘ PODDAĆ” – to nie są Twoje narracje! To coś co inni wrzucili Ci na plecy, myśląc w ten sam sposób i nie radząc sobie tym ciężarem. Odrzuć je czym prędzej, bo możesz nie udźwignąć ich ciężaru w przyszłości. Zawsze jest czas na zmianę, powiedzenie „dość”, czy nawet zawrócenie z obranej ścieżki. Nie masz wpływu na wszystko co Cię otacza, nie odpowiadasz za zachowania i emocje innych.

Jeśli to co piszę, do Ciebie nie trafia, odpowiedz sobie szczerze i konkretnie tylko na jedno pytanie:
Jak długo jeszcze chcę, aby było tak, jak teraz?
Najlepszy moment jest zawsze „teraz” – „kiedyś” to kłamstwo, nigdy nie nadchodzi.
Wasz P.
Z dedykacją dla małej ciałem, a wielkiej duchem! 💚
coach, coach online, coaching, coaching kariery, coaching kariery online, coaching online, coaching relacji, coaching relacji online, cv, Dialog międzypokoleniowy, Duchowość, Komunikacja wewnętrzna, list motywacyjny, Metafora, Osobisty rytuał, praca, pracuj, rekrutacja, relacje, Szamanizm, szkolenia managerskie, szkolenia menadżerskie

O mnie

Nazywam się Piotr Borwin. Urodziłem się w Łodzi. Pracuję jako coach kariery i relacji. Z pasją podchodzę do etnografii, antropologii i wszelkich nauk o człowieku. W mojej pracy skupiam się na pracy z relacjami (głownie dialogu międzypokoleniowym), świadomym wyborze drogi życiowej i zawodowej, wolności oraz oswobadzaniu człowieka z narracji innych. Jestem autorem książki o budowaniu świadomej kariery „Weź sobie tę pracę”. Piszę teksty traktujące o wolności od narzuconych człowiekowi schematów w naszej kulturze, relacji z naturą i zachęcające do żywego przeżywania swojego życia na każdym poziomie. 

Podaj swój adres e-mail, na który chcesz otrzymywać materiały.

Coaching Online Kariera Relacje Szkolenia Managerskie

UWAGA WAŻNE!

Jeżeli wiadomość nie przychodzi, koniecznie sprawdź „Spam” i „Oferty”.

Zapisując się, wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności. Administratorem Twoich danych będzie Humanatura sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi. Twoje dane będą przetwarzane do celów związanych z wysyłką newslettera.

OBECNA PRACA CIĘ WYKAŃCZA?

ZMIEŃ PRACĘ NA TAKĄ, JAKIEJ POTRZEBUJESZ NAWET 2 TYGODNIE!