DEKALOG PRZYWÓDCY: PO CZWARTE…


PO CZWARTE: KORZYSTAJ ZE WSZYSTKICH ZASOBÓW WOKÓŁ

 

Mam tu na myśli głównie zasoby ludzkie, choć nie tylko. Nikt nie jest ekspertem od wszystkiego a więc Ty też nie. Jeśli chcesz wzrastać, jako lider naucz się czerpać z zasobów Twojego zespołu i otoczenia. Każdy członek Twojego zespołu jest w czymś lepszy od reszty, ma swoje mocne strony, które mogą być przydatne w pracy. Doceniając to wzmocnisz nie tylko swoją pozycję. Sprawisz, że każdy będzie czuł się potrzebny i nie starasz się zmieniać go na siłę. Akceptacja drugiego człowieka takim, jakim jest jedną z najcenniejszych rzeczy, jaką możesz dać drugiemu człowiekowi. Twoi ludzie będą się rozwijać oraz czuć, że to jest ich miejsce.

Kolejna kwestia to burze mózgów. Rób je tak często jak się da. W końcu cel macie ten sam. Więc jeśli Ty uderzasz głową w mur, zapytaj swoich ludzi o zdanie. Ucz ich też zmieniać perspektywę. Badajcie różne rozwiązania, zapraszaj członków innych zespołów, sprawdzajcie różne warianty. Wspólne kreowanie rozwiązań tylko scementuje Wasz zespół a wspólny pomysł to wspólna odpowiedzialność za jego wdrożenie. Wzbudzi to w Twoich ludziach najsilniejszą z możliwych, wewnętrzną motywację, więc Ty będziesz miał mniej roboty z prokrastynacją członków Twojego zespołu.

Photo: Margarida Csilva

<< PO TRZECIE...

O AUTORZE


Certyfikowany Coach EPC®, licencjonowany trener Structogram® IBSA Institut für Biostruktur-Analysen w Szwajcarii, manager i przedsiębiorca. Absolwent Erickson College International i Uniwersytetu Łódzkiego. Wiedzę zdobywał od praktyków coachingu z Polski, USA, Kanady i Holandii. Poszerzał horyzonty na wykładach Briana Tracy’ego, Macieja Bennewicza i wielu innych. Uczeń koreańskiej szkoły ZEN Kwan UM. Wieloletni praktyk sprzedaży i zarządzania z ponadprzeciętnymi wynikami. Dzięki swojemu doświadczeniu, znakomicie rozumie specyfikę pracy menadżera i prowadzenia biznesu. Dziś pomaga ludziom odkrywać ich osobowość, wyznaczać i osiągać cele, wzmacniać umiejętności komunikacyjne oraz kompetencje menedżerskie. Specjalizuje się w coachingu relacji i coachingu dla młodych a w kontekście biznesowym coachingu kariery, utrzymania i motywacji pracowników.

Prywatnie podróżnik i zapalony backpacker. Pasjonat i praktyk filozofii ZEN. Miłośnik Łodzi i lokalny patriota. Wielbiciel gier karcianych i wszelkiej maści kryminałów. Hobbystycznie zajmuje się tematyką związaną z kreowaniem wizerunku.

coaching łódź coach łódź

Udostępnij: