W większości badań, mężczyźni zapytani o ideał partnerki, odpowiadają, że „powinna” być ona troskliwa, opiekuńcza i ciepła. Sęk w tym, że jest to w istocie ideał matki, a te odpowiedzi nie wskazują w żaden sposób na partnerstwo. Powszechnie mężczyźni, albo poszukują księżniczek, albo nazywają w ten sposób swoje partnerki. Kiedy jednak sięgniemy do mądrości archetypów, to powiedzą nam one, jak bardzo świadczy to o męskiej niedojrzałości. I nie tylko męskiej, bo to samo możemy tez powiedzieć o kobietach poszukujących księcia z bajki.
Książę i księżniczka to archetypy niedojrzałej męskości i kobiecości. Niedojrzały mężczyzna (Książę) poszukując kobiety troskliwej i opiekuńczej w istocie poszukuje jakości, jakie może mu dostarczyć wyłącznie jego matka (Królowa). Zaś kobieta (księżniczka) poszukując u księcia protekcji, siły i rozpieszczenia, poszukuje tego, co realnie dostarczyć może jej wyłącznie jej ojciec (Król). Ich poszukiwania są z góry skazane na porażkę, gdyż to czego szukają, mogą dostać wyłącznie od Króla i Królowej, czyli archetypu rodziców – matki i ojca.

Budując relacje w oparciu o takie oczekiwania, oboje będą gubić się w swoich roszczeniach i niezaspokojeni będą poszukiwać dalej. Często w nieskończoność. Takie relacje mogą wskazywać na zaburzenia wzorców w procesie wychowawczym, niedojrzałość emocjonalną i narcyzm.
Do bycia królem i królową należy dojrzeć. Królem można stać się w pełni, tylko mając u boku królową. Zaś króla można poszukiwać, tylko mając przekonanie o byciu królową. W przeciwnym wypadku związek będzie ciągłą walką o uwolnienie z murów jakiejś wieży (problemów, oczekiwań), bitwą ze smokiem (rodzicami lub teściami o protekcję), czy turniejem rycerskim (o uwagę czy z innymi adoratorami/adoratorkami). I dotyczy to obu stron w związku.
coach, coach online, coaching, coaching kariery, coaching kariery online, coaching online, coaching relacji, coaching relacji online, cv, Dialog międzypokoleniowy, Duchowość, Komunikacja wewnętrzna, list motywacyjny, Metafora, Osobisty rytuał, praca, pracuj, rekrutacja, relacje, Szamanizm, szkolenia managerskie, szkolenia menadżerskie
Jak zostać królem/królową?
 
  • Przyjmij dzieciństwo jako dar od Twoich rodziców (przodków/ poprzedników na tronie). Siła, ciepło, troska i opieka po to zostały Ci dane w dzieciństwie, abyś teraz mógł nimi obdarowywać innych. To dar a nie studnia bez dna. Wyczerpuje się. Naucz się z niego korzystać i go używać.
  • Jeśli Twoi rodzice nie byli zdolni, aby Ci to dać, poszukaj innych przeszłych wzorców z dzieciństwa, które Ci to oferowały (dziadkowe, ciocia, wujek, może życzliwy sąsiad – to nie musi być jedna osoba – jak chcesz – zrób mozaikę wzorców). Niezależnie od tego, zintegruj relację z własnymi rodzicami. Jest kluczowa. Samodzielnie jest to niewykonalne. Poproś o pomoc wybranego terapeutę.
  • Skonstruuj swój własny wzorzec „Króla/Królowej”. Wybierz świadomie z dostępnych wzorców, co Ci służy a co nie. Wyłącznie Tobie. Niezależnie od norm społecznych w jakich żyjesz.
  • Uwolnij się od roli sługi w innych relacjach, przede wszystkim z własnymi rodzicami. Bycie sługą wyklucza bycie królem i królową. Masz własne królestwo (życie i relację) i to Ty sprawujesz w nim wyłączne rządy.
Tylko król i królowa mogą zbudować równoważną, zdrową i dojrzałą relację, a w efekcie również gród (dom, relację, związek) o solidnych fundamentach i plemię (rodzinę), w którym wzorce przekazywane są bez zakłóceń.
I życzę Wam tego z tego miejsca, w którym niejedna królewska (męska i żeńska) stopa przez stulecia stawała. Pięknego tygodnia! 🙏💜☀️
coach, coach online, coaching, coaching kariery, coaching kariery online, coaching online, coaching relacji, coaching relacji online, cv, Dialog międzypokoleniowy, Duchowość, Komunikacja wewnętrzna, list motywacyjny, Metafora, Osobisty rytuał, praca, pracuj, rekrutacja, relacje, Szamanizm, szkolenia managerskie, szkolenia menadżerskie

O mnie

Nazywam się Piotr Borwin. Urodziłem się w Łodzi. Pracuję jako coach kariery i relacji. Z pasją podchodzę do etnografii, antropologii i wszelkich nauk o człowieku. W mojej pracy skupiam się na pracy z relacjami (głownie dialogu międzypokoleniowym), świadomym wyborze drogi życiowej i zawodowej, wolności oraz oswobadzaniu człowieka z narracji innych. Jestem autorem książki o budowaniu świadomej kariery „Weź sobie tę pracę”. Piszę teksty traktujące o wolności od narzuconych człowiekowi schematów w naszej kulturze, relacji z naturą i zachęcające do żywego przeżywania swojego życia na każdym poziomie.