Świat obiegły nagrania z imprezy młodej 37-letniej kobiety – ciężko pracującej, na odpowiedzialnym stanowisku – premierki Finlandii. Spotkały się rzecz jasna z surową oceną części społeczeństwa. Czy słusznie?
Zastanówmy się przez chwilę czy surowość, z jaką oceniamy innych nie jest, aby przypadkiem surowością z jaką patrzymy na siebie samych? Czy kult ciężkiej pracy, w jaki wierzymy, czy niepotrafiące odpoczywać cyborgi, jakie kulturowo idealizujemy, nie stają się przypadkiem przyczyną naszej osobistej udręki w życiu?

Odpoczynek jest częścią pracy i każdy ma prawo regenerować się w sposób jaki mu się żywnie podoba.
„Mam życie rodzinne, mam życie zawodowe i mam wolny czas, który spędzam z przyjaciółmi. Tak jak wiele osób w moim wieku. Nie robię nic złego i nie zamierzam zmieniać swojego zachowania. Będę dokładnie tą samą osobą, jaką byłam do tej pory i mam nadzieję, że zostanie to zaakceptowane” – odniosła się do „afery” fińska premierka.

Osobiście, mimo iż traktuję polityków, jako zło konieczne, zdecydowanie preferuję, niekryjącego się ze swoimi potrzebami człowieka, niż chlejącego wódę w zadymionych kantynach „tradycyjnego” polityka.
Spotykam w mojej pracy wielu wypalonych i wyniszczonych przez pracę ludzi na odpowiedzialnych wysokich stanowiskach (w tym polityków) i wiem, że to, co jest najlepszym lekarstwem, to ponowne skomunikowanie się z doświadczaniem życia, takiego jakim jest w istocie, czyli z pracą, relaksem, zabawą, łzami, smutkiem, tańcem i radością. A nie poprzez manipulacje i wciskanie się w sztywny uniform stanowisk, funkcji i nie swojej odpowiedzialności.

Mówię to też z osobistego doświadczenia, a Sanna Marin mówi dziś też moim głosem. Życzę jej z tego miejsca spektakularnych efektów w pracy i świetnej zabawy jednocześnie.
I żadne teorie o protokole dyplomatycznym mnie tutaj nie przekonają.
Pragnę żywych ludzi na stanowiskach, nie figury woskowe – jak śpiewał Wysocki.
Pięknego piątku
Odpocznijcie – warto!

coach, coach online, coaching, coaching kariery, coaching kariery online, coaching online, coaching relacji, coaching relacji online, cv, Dialog międzypokoleniowy, Duchowość, Komunikacja wewnętrzna, list motywacyjny, Metafora, Osobisty rytuał, praca, pracuj, rekrutacja, relacje, Szamanizm, szkolenia managerskie, szkolenia menadżerskie

O mnie

Nazywam się Piotr Borwin. Urodziłem się w Łodzi. Pracuję jako coach kariery i relacji. Z pasją podchodzę do etnografii, antropologii i wszelkich nauk o człowieku. W mojej pracy skupiam się na pracy z relacjami (głownie dialogu międzypokoleniowym), świadomym wyborze drogi życiowej i zawodowej, wolności oraz oswobadzaniu człowieka z narracji innych. Jestem autorem książki o budowaniu świadomej kariery „Weź sobie tę pracę”. Piszę teksty traktujące o wolności od narzuconych człowiekowi schematów w naszej kulturze, relacji z naturą i zachęcające do żywego przeżywania swojego życia na każdym poziomie.