Rozmowa z Torem Eckhoff’em 01.07.2016

Cześć Tor,

Miło mi Cię wreszcie poznać. Znamy Cię w Polsce z Twoich szalonych filmów w internecie. Polacy kochają Twoje poczucie humoru, Twoje umiłowanie do trunków i to, że przełamujesz stereotypy o zimnej i smutnej Skandynawii. Widzimy Cię wiecznie uśmiechniętego, zawsze na łonie natury. Tak jest na co dzień?

Staram się. Na co dzień pracuję w fabryce farb i to jest moje główne zajęcie. Tam zarabiam pieniądze. To nie jest tak, że biegam nago po lesie cały czas (śmiech).

Skąd pomysł na tak oryginalną formę filmów wideo?

To nie jest tak, że to ma jakąś ideę. To jakby kontynuacja robienia sobie zdjęć w różnych śmiesznych sytuacjach. Zacząłem to robić już w latach 80 tych. Wideo jest tak jakby kontynuacją mojego fotografowania samego siebie.

Jaki masz cel tego?

Tak naprawdę nie ma to większego celu. Ludzie chcą oglądać moje wideo, więc je dodaję. To jedyny cel. Gdyby nie chcieli lub gdyby spotykało się to z dużym niezadowoleniem, to bym nie dodawał. (śmiech)

Co daje Ci energię?

To co daje mi energię i powoduje dobre samopoczucie to uśmiechnięci ludzie, którzy dają mi dobry feedback. Ludzie którzy widzą mnie jako indywidualistę, akceptują takiego jakim jestem i nie próbują mnie zmieniać.

Co według Ciebie jest najważniejsze w życiu?

Dla mnie najważniejsze jest to, żeby być pomocnym i  potrzebnym dla innych. Ważne jest, aby otaczać się pozytywnymi i naturalnymi ludźmi. Myślę, że nie mówię tu nic nadzwyczajnego i to jest chyba ważne dla wszystkich. Bardzo ważne jest dla mnie aby się poruszać, biegać, pływać. Myślę często o ludziach, którzy tego nie mogą robić z różnych względów losowych. To przykre jednocześnie bardzo ważne jest dla mnie, aby czasami przypomnieć sobie jak wielkie szczęście mam w życiu, że mogę chodzić i się poruszać.

Co najbardziej szalonego zrobiłeś w swoim życiu?

Hmm… Chyba szalone jest to co czasem robię w zimę. Wycinam otwór w lodzie na zamarzniętym jeziorze i wpływam do środka. Bardzo to lubię, jednocześnie boję się, że jak nie znajdę dziury kiedy będę wracał to umrę.

Tor2online

Jesteś przykładem nieskrępowanej wolności i szczęścia. Widać to w każdym Twoim filmiku. Czym jest szczęście dla Ciebie?

To możliwość kontaktu z naturą i kontrolowania swojego życia. Oczywiście ważne jest też posiadanie pracy i pewnych rzeczy potrzebnych do życia. Myślę, że ludzie uważają szczęście za coś wielkiego jak góra. To znaczy coś tak wielkiego, że nieosiągalnego. Żyją przez to w ciągłej pogoni za szczęściem i są nieszczęśliwi. Zdefiniowali sobie szczęście jako coś bardzo odległego i nie potrafią tego zdobyć. A szczęście to jest „coś”, czego używa się każdego dnia. Bo ono jest. To sprawia, że życie jest ok. Tak to postrzegam, mam zdrowie, przyjaciół, fajną rodzinę. Ważne też aby mieć wystarczającą ilość pieniędzy. Nie ogromne bogactwo, ale ilość wystarczającą na to co chcesz i kochasz robić życiu. Ważne, żeby pieniądze Cię nie psuły a ich brak Cię nie ograniczał. To chyba wszystko jeśli chodzi o szczęście dla mnie.

Jak myślisz, kiedy człowiek osiąga sukces?

Myślę, że sukces jest wtedy, kiedy jesteś w stanie po prostu powiedzieć, że masz dobre życie. To jest sukces dla mnie. To dla każdego będzie coś innego.

Jaki jest według Ciebie cel życia człowieka?

Jestem ateistą i nie uważam żeby celem ludzkiego życia było coś wielkiego. Ważne by dbać o to, żeby mieć dobre życie i wspierać innych aby również je mieli. Zgadzam się z tym, że każdy powinien zdecydować jaki cel życia dla niego będzie najlepszy.

Jakie masz marzenia?

Chciałbym skoczyć ze spadochronem z jakieś bardzo wysokiej góry. Ooo tak! (śmiech)

Na poziomie osobistym, pragnę, aby jeszcze przez wiele lat być zdrowym i móc żyć tak, jak żyję teraz. Na „wyższym” poziomie marzy mi się pokój i stabilna sytuacja w Europie i na świecie.  

Jaka jest Twoja rada dla ludzi którzy szukają szczęścia i sukcesu?

Ważne jest abyśmy doceniali to, co mamy i obecny stan rzeczy. Nie myśleli za dużo o tym, żeby być bogatym i sławnym. Ważne, aby być pomocnym i dobrym dla innych ludzi. Ważne, aby we wszystkim co robimy w życiu i w pracy, robili dobre rzeczy  i doceniali to co jest wokół nas. Ważne jest też czasem się wyluzować i iść na imprezę. (śmiech)

Dziękuję Ci bardzo za tę krótką rozmowę

Dziękuję również

Destiny

Podaj swój adres e-mail, na który chcesz otrzymywać materiały.

Coaching Online Kariera Relacje Szkolenia Managerskie

UWAGA WAŻNE!

Jeżeli wiadomość nie przychodzi, koniecznie sprawdź „Spam” i „Oferty”.

Zapisując się, wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności. Administratorem Twoich danych będzie Humanatura sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi. Twoje dane będą przetwarzane do celów związanych z wysyłką newslettera.

OBECNA PRACA CIĘ WYKAŃCZA?

ZMIEŃ PRACĘ NA TAKĄ, JAKIEJ POTRZEBUJESZ NAWET 2 TYGODNIE!