PO DZIEWIĄTE: DBAJ O SIEBIE W KAŻDYM WYMIARZE. BĄDŹ ELASTYCZNY.

Życie to nie tylko praca, także dla zapracowanego lidera. Jeśli chcesz być pełnym sił i mieć jasny umysł musisz dbać o siebie w każdym wymiarze. Umysłowym, fizycznym i emocjonalnym. Tak jak przeczytałeś we wcześniejszych punktach, nie wyłączysz swoich problemów i wyzwań prywatnych na czas pracy. Dlatego ważne jest, aby, Twoja sytuacja życiowa była klarowna tak bardzo jak to możliwe. Powyższe punkty możesz z powodzeniem zastosować w każdej roli życiowej. Musisz wiedzieć, czego chcesz, deklarować swoje zasady i oczekiwania oraz potrafić komunikować się z ludźmi. Dbaj o odpowiednią dietę i kondycję fizyczną. Będziesz miał więcej energii i więcej siły na znoszenie wyzwań w pracy. Warto tez powiedzieć, i nie będzie to nad wyrost, że osiągnięcie perfekcji w jakiejkolwiek roli w życiu wymaga jasności we wszystkich sferach życia. Człowiek to zespół naczyń połączonych, więc gdy coś w naszym życiu kuleje, ma olbrzymi wpływ na inne dziedziny życia.

Szukaj rozwiązań na bieżąco, w zależności od sytuacji.  Zmieniaj sposób działania, nigdy cel i zasady. Stare chłopskie powiedzenie mówi, że tylko krowa poglądów nie zmienia. Więc masz dwie możliwości. Albo będziesz uparcie trwać przy jednym sposobie na osiągniecie celu, nawet, jeśli nie jest skuteczny i karmić swoje nieomylne ego. Albo poszukasz, bądź, chociaż spróbujesz, innego.  I to niezależnie od sytuacji czy aktualne działa czy nie. Nawet jak działa, nie zaszkodzi spróbować innego. Oczywiście po uprzednim zastosowaniu przykazania drugiego.

Photo: Austin Ban

O AUTORZE

Piotr Borwin

Certyfikowany Coach EPC®, ekspert w obszarze komunikacji i relacji, certyfikowany project manager IPMA®, coach menedżera i lidera. Absolwent Erickson College International i Uniwersytetu Łódzkiego. Wiedzę zdobywał od praktyków coachingu z Polski, Europy, USA i Kanady. Wieloletni praktyk sprzedaży i zarządzania z ponadprzeciętnymi wynikami. Dzięki swojemu doświadczeniu, znakomicie rozumie specyfikę pracy menedżera oraz zarządzania i komunikacji z zespołem.

Dziś wspiera Klientów w obszarze relacji, kariery, umiejętności komunikacyjnych oraz kompetencji menedżerskich. Nie obce są mu tematy życia na emigracji, pewności siebie i samoakceptacji, wyznaczania i osiągania celów i wzmacniania pewności siebie . Specjalizuje się w coachingu relacji i coachingu menedżerskim. Jego największą zawodową pasją jest edukacja początkujących managerów. Jest twórcą autorskiego programu INTRO MANAGEMENT®, z pomocą którego od lat wspiera menedżerów.

Prywatnie podróżnik i zapalony backpacker. Pasjonat i praktyk filozofii ZEN. Fascynat storytellingu. W wolnym czasie grywa na ukulele i instrumentach etnicznych. Wielbiciel dobrej książki i częsty bywalec bieszczadzkiego szlaku. Hobbystycznie zajmuje się tematyką związaną z kreowaniem wizerunku, zdrowym trybem życia i medytacją.

Podaj swój adres e-mail, na który chcesz otrzymywać materiały.

Coaching Online Kariera Relacje Szkolenia Managerskie

UWAGA WAŻNE!

Jeżeli wiadomość nie przychodzi, koniecznie sprawdź „Spam” i „Oferty”.

Zapisując się, wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności. Administratorem Twoich danych będzie Humanatura sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi. Twoje dane będą przetwarzane do celów związanych z wysyłką newslettera.

OBECNA PRACA CIĘ WYKAŃCZA?

ZMIEŃ PRACĘ NA TAKĄ, JAKIEJ POTRZEBUJESZ NAWET 2 TYGODNIE!