DEKALOG PRZYWÓDCY: PO DZIEWIĄTE…


PO DZIEWIĄTE: DBAJ O SIEBIE W KAŻDYM WYMIARZE. BĄDŹ ELASTYCZNY.

Życie to nie tylko praca, także dla zapracowanego lidera. Jeśli chcesz być pełnym sił i mieć jasny umysł musisz dbać o siebie w każdym wymiarze. Umysłowym, fizycznym i emocjonalnym. Tak jak przeczytałeś we wcześniejszych punktach, nie wyłączysz swoich problemów i wyzwań prywatnych na czas pracy. Dlatego ważne jest, aby, Twoja sytuacja życiowa była klarowna tak bardzo jak to możliwe. Powyższe punkty możesz z powodzeniem zastosować w każdej roli życiowej. Musisz wiedzieć, czego chcesz, deklarować swoje zasady i oczekiwania oraz potrafić komunikować się z ludźmi. Dbaj o odpowiednią dietę i kondycję fizyczną. Będziesz miał więcej energii i więcej siły na znoszenie wyzwań w pracy. Warto tez powiedzieć, i nie będzie to nad wyrost, że osiągnięcie perfekcji w jakiejkolwiek roli w życiu wymaga jasności we wszystkich sferach życia. Człowiek to zespół naczyń połączonych, więc gdy coś w naszym życiu kuleje, ma olbrzymi wpływ na inne dziedziny życia.

Szukaj rozwiązań na bieżąco, w zależności od sytuacji.  Zmieniaj sposób działania, nigdy cel i zasady. Stare chłopskie powiedzenie mówi, że tylko krowa poglądów nie zmienia. Więc masz dwie możliwości. Albo będziesz uparcie trwać przy jednym sposobie na osiągniecie celu, nawet, jeśli nie jest skuteczny i karmić swoje nieomylne ego. Albo poszukasz, bądź, chociaż spróbujesz, innego.  I to niezależnie od sytuacji czy aktualne działa czy nie. Nawet jak działa, nie zaszkodzi spróbować innego. Oczywiście po uprzednim zastosowaniu przykazania drugiego.

Photo: Austin Ban

<< PO ÓSME...

O AUTORZE


Certyfikowany Coach EPC®, licencjonowany trener Structogram® IBSA Institut für Biostruktur-Analysen w Szwajcarii, manager i przedsiębiorca. Absolwent Erickson College International i Uniwersytetu Łódzkiego. Wiedzę zdobywał od praktyków coachingu z Polski, USA, Kanady i Holandii. Poszerzał horyzonty na wykładach Briana Tracy’ego, Macieja Bennewicza i wielu innych. Uczeń koreańskiej szkoły ZEN Kwan UM. Wieloletni praktyk sprzedaży i zarządzania z ponadprzeciętnymi wynikami. Dzięki swojemu doświadczeniu, znakomicie rozumie specyfikę pracy menadżera i prowadzenia biznesu. Dziś pomaga ludziom odkrywać ich osobowość, wyznaczać i osiągać cele, wzmacniać umiejętności komunikacyjne oraz kompetencje menedżerskie. Specjalizuje się w coachingu relacji i coachingu dla młodych a w kontekście biznesowym coachingu kariery, utrzymania i motywacji pracowników.

Prywatnie podróżnik i zapalony backpacker. Pasjonat i praktyk filozofii ZEN. Miłośnik Łodzi i lokalny patriota. Wielbiciel gier karcianych i wszelkiej maści kryminałów. Hobbystycznie zajmuje się tematyką związaną z kreowaniem wizerunku.

coaching łódź coach łódź

 

Udostępnij: